Conjugación del verbo "tatibitatear" en Portugués

Verbo:
Infinitivo
tatibitatear
Participio
tatibitateado
Gerúndio
tatibitateando
Pronombres
Presente
Pretérito Perfeito
Pretérito Imperfeito
eu tatibitateio tatibitateei tatibitateava
tu tatibitateias tatibitateaste tatibitateavas
ele, ela, você tatibitateia tatibitateou tatibitateava
nós tatibitateamos tatibitateamos tatibitateávamos
vos tatibitateais tatibitateastes tatibitateáveis
eles, elas, vocês tatibitateiam tatibitatearam tatibitateavam
Pronombres
Pretérito Mais-que-Perfeito
Futuro do Presente
Futuro do Pretérito
eu tatibitateara tatibitatearei tatibitatearia
tu tatibitatearas tatibitatearás tatibitatearias
ele, ela, você tatibitateara tatibitateará tatibitatearia
nós tatibitateáramos tatibitatearemos tatibitatearíamos
vos tatibitateáreis tatibitateareis tatibitatearíeis
eles, elas, vocês tatibitatearam tatibitatearão tatibitateariam
Pronombres
Presente
Pretérito Imperfeito
Futuro
eu tatibitateie tatibitateasse tatibitatear
tu tatibitateies tatibitateasses tatibitateares
ele, ela, você tatibitateie tatibitateasse tatibitatear
nós tatibitateemos tatibitateássemos tatibitatearmos
vos tatibitateeis tatibitateásseis tatibitateardes
eles, elas, vocês tatibitateiem tatibitateassem tatibitatearem
Pronombres
Afirmativo
Negativo
tu tatibitateia não tatibitateies
você tatibitateie não tatibitateie
nós tatibitateemos não tatibitateemos
vos tatibitateai não tatibitateeis
eles, elas, vocês tatibitateiem não tatibitateiem
Pronombres
Infinitivo Pessoal
eu tatibitatear
tu tatibitateares
você tatibitatear
nós tatibitatearmos
vos tatibitateardes
eles, elas, vocês tatibitatearem